26 sierpnia 2013

Tolerancja
(prawie wszystkim)


Dziś postanowiłam napisać tu o tolerancji, ponieważ ten temat jest wszędzie opisywany na okrągło i jest on bardzo kontrowersyjny. 
Tolerancja-czyli dyskryminacja ludzi z różnych grup społecznych. 
Krytykuje się światopogląd ludzi, orientacje seksualną, ubiór, gust muzyczny a nawet i sam wygląd.
Istnieje wiele typów ludzi,którzy nadal myślą stereotypowo np. : chłopak w rurkach czy w zwyczajnym swetrze-gej to też by oznaczało, że dziewczyna ubierająca się w dresy to lesbijka.
Panuje tzw inność i tej inności ludzie się boją. Ktoś jest inny to  znaczy,że odstaje od normy a przecież o to chodzi,by każdy człowiek był INNY na swój własny sposób, bo przecież gdyby wszyscy byli tacy sami byłoby nudno , co nie ?.  Krytykujecie również (odniosę się tu do niego,bo to też jest temat ciągle Justina Biebera. Nie jestem jakąś jego fanką i nie mam zamiaru go teraz w jakimś sensie bronić ale po co go wyzywać od pedałów i innych albo pod każdym dodanym gdzieś jego zdjęciem ' zabić frajera. Wątpię bardzo ,że gdybyście spotkali się z nim w twarzą  w twarz to byście mu to powiedzieli. Chłopak ma głos i zrobił karierę mimo iż jego piosenki nie zawsze przypadną każdemu do gustu a zwłaszcza chłopakom, bo to oni najczęściej go potępiają. Te wyzwiska w jego stronę i tak nie mają sensu a przy tym Wy tracicie na tym swój zbędny czas. 
Odniosę się teraz do osób tych, którzy uważają człowieka za innego wręcz nienormalnego.
Odmienna orientacja to przecież coś normalnego no może nie do końca, bo nie akceptuje ale ja za to toleruje . To też człowiek , też ma uczucia , myśli i funkcjonuje tak samo normalnie jak Ty, więc to też nie ma sensu obrażać tą osobę ,a może ta osoba nie może się pogodzić z tą odmienną orientacją i myśli,że odstaje od normy, bo zostało przyjęte tak : 'jesteś hetero to jesteś normalny'  Nie powinniśmy więc winić za coś osobę biseksualną ,geja, czy lesbijkę ,że pociąga ich odmienna płeć, bo oni nad tym nie zapanują, to siedzi w nich samych. Jeśli ich nie akceptujemy to chociaż tolerujmy!. 


''Trzeba maksymalnie respektować w ludziach ich skrajną inność. 
Ale nierówność zdolności, darów i talentów w żadnym wypadku 
nie ma pociągać za sobą czynienia różnic w stosunku do osób, 
traktowania ludzi w sposób nierówny, lecz przeciwnie - sprawiedliwy'' / Leo Moulin


Copyright © 2014 SUSZI , Blogger