8 marca 2014

Zdrowe odżywianie-ważna część naszego życia.

Hejoooo :D!.
ABY ZOBACZYĆ CAŁY POST MUSISZ KLIKNĄĆ  W TYTUŁ POSTA 
Przed chwilą przeszukując różne blogi wpadłam na temat posta zdrowe odżywianie i pomyślałam: Czemu by takiego posta nie napisać u siebie na blogu ?  No czemu nie ?.  A jak jest u mnie ? Trochę beznadziejnie, bo przechodzę dopiero ospę już tydzień i czuję się różnie. No ale przejdźmy do posta : 


Po pierwsze jeśli się odchudzamy co w naszym wieku w ogóle nie powinniśmy się odchudzać ale wiadomo jak jest. Niektóre z Was może na prawdę mają nadwagę ale na pewno nie wolno nam się głodzić, bo to prowadzi do anoreksji,czyli zwykłego wyniszczenia organizmu.  Kilka zasad zdrowego odżywiania i naszej manii odchudzania: 


Tak jak już mówiłam NIE GŁÓDŹMY SIĘ - to prowadzi na prawdę do nikąd a na pewno zaprowadzi nas do szpitala.  

Kolejna zasada to odstawmy słodycze chipsy i inne szkodliwe nam i nie zdrowe rzeczy.

Jedz częściej a mniej. 

Pij dużo wody

Jeśli lubisz możesz pić jakieś ziołowe herbatki. Nie codziennie ale 2 razy w tygodniu możesz sobie pozwolić .:).

Ćwicz. - Teraz nie trzeba mieć jakiegoś drogiego karnetu na siłownie a jeszcze nie każda z nas mieszka w mieście,więc do tego doszłoby pewnie płacenie za dojazd, bo wątpie, że Twoim rodzicom codziennie będzie chciało się Ciebie odwozić na siłownię. Teraz jest pełno ćwiczeń na youtube. Polecam bardzo Ewę Chodakowską i Mel B. Ćwiczenia są męczące ale czymże są ćwiczenia bez potu i łez?.
     


No i trzeba się jakoś zorganizować. Po co ta cała ORGANIZACJA?Po to aby wszystko było zgodnie z planem.Najlepiej sobie założyć jakiś zeszyt albo kalendarz i zapisywać tam co ćwiczyłyście  ,ile, kiedy,co jadłyście wasze wymiary to jak się czujecie np albo też nawet wykorzystać kalendarz do zapisywania co kiedy jest do zrobienia. Na prawdę dzięki kalendarzowi nie zapominam w ogóle o żadnym sprawdzianie. Wiem ile mam do nauki i uczę się w takim czasie by zdążyć na czas.

No i najważniejsze też jest dobre nastawienie i motywacja. Pozytywne nastawienie to część 
sukcesu i połowo do zwycięstwa a motywacja pomaga w chęci do robienia ćwiczeń. Najlepsza to chyba zrobienie zdjęć siebie z gołym brzuchem tak by była widoczna nasza figura jeśli chcesz zachowaj w telefonie czy w aparacie albo jeszcze lepiej wydrukuj zdjęcie i powieś gdzie tylko chcesz. Jak będziesz na nie spoglądać to będziesz myśleć : Nie chcę tak wyglądać, będę wyglądać później o wiele lepiej. Rób zdjęcia sobie nawet co jakiś czas np. co miesiąc , bo na zdjęciach widać efekty.  :))..


http://www.youtube.com/watch?v=Pd3glPMX5e0

Myślę,że to wszystko moim zdaniem mam nadzieję,że post Wam się podobał i może komuś pomógł :) 
Do następnej notki ♥


Copyright © 2014 SUSZI , Blogger